joomla vector social icons

Sněmovna nebo zastupitelstvo jedno jsou

Autor: Radovan Buroň

Proč tak soudím? Dostaly se ke mně články, při jejichž čtení jakobych se přenesl na jednání hudlického zastupitelstva. Bohužel, arogance, neochota diskutovat, prosazování vlastních názorů navzdory ostatním, bezcharakternost, egoismus, ješitnost, záludnost nebo manipulativnost jsou vlastnosti neznající hranic.

Přestože Miroslava Kalouska příliš nemusím, jeho vystoupení ve sněmově 28. 4. 2020 mně zaujalo.

„Padlo tady asi padesát otázek a členové vlády tady sedí jako pecky a ani jeden z nich na ně neodpověděl a říkáte furt, ať táhneme za jeden provaz.”

„Ujasněme si, co znamenají vaše slova o táhnutí za jeden provaz. Byl jsem členem dvou středopravicových vlád a nikdy by mě nenapadlo, že bych se v takto důležitých otázkách nepokusil jednat s tripartitou. To je arogance a amatérismus a není to táhnutí za jeden provaz. Jestli si myslíte, že je to poslouchání jednoho vůdce, který hodí na zem provaz, na jehož druhém konci je smyčka pro podnikatele (pozn. autora: místo "pro podnikatele" si dosaďte "zadlužení obce, předražená veřejná zakázka, nekoncepční řešení, ..."), tak za takový provaz my táhnout nebudeme."

"Okřikování opozice za to, že je opozicí a má nějaké názory, překročilo únosnou mez. Andrej Babiš (pozn. autora: místo "Andrej Babiš" si dosaďte "Pavel Hubený") už sám sebe ztotožnil se státem (pozn. autora: místo "se státem" si dosaďte "s obcí"), a tak chvílemi zapomíná předstírat demokratického politika", napsal Petr Fiala ve svém komentáři 2. 5. 2020.

A pokračuje: "Dovídáme se, že „my tady dáváme stovky miliard“, „jsme nejlepší v Evropě“, „my vracíme peníze do ekonomiky“. „Opozice mi nemá co říct…“ Nejsou to ale náhodou peníze občanů a není v demokracii normální se bavit o tom, co se s nimi děje?"

„Já žádám vás, abyste ještě chvíli ovládli svou netrpělivost a svou nenávist a přihlédli když ne k pragmatickému rozumu, tedy alespoň k tomu, že vaše slova sleduje několik milionů občanů této země.“ Ano, to už známe. Miliony pracujících podporují stranu a vládu a její hrdinný boj (dosaď: o zrno, s kapitalisty, s nemocí), a pokud se vám to nelíbí, tak, zrádci a ztroskotanci, „držte hubu“.

Pánové Kalousku a Fialo, vy jste snad opisovali od starosty! Nebo poslouchali záznamy z jednání hudlického zastupitelstva. Na příští jednání hudlického zastupitelstva Vám pošlu pozvánku, ať to máte z první ruky a taky se pobavíte (a vrátíte minimálně o 30 let zpátky).

 

Zdroj:

Sedíte tu jak pecky a mlčíte, pustil se do ministrů ve Sněmovně Kalousek

Petr Fiala: Babiš si myslí, že je stát. To si ale spletl dobu