Proč jsme informovali o nahrávání jednání zastupitelstva

Autor: Radovan Buroň

Nahrávat jednání zastupitelstva jsem se rozhodl poté, když jsem zjistil, že i přes můj požadavek o doslovné uvedení výroku ať už mého nebo jiného zastupitele do zápisu, se tak nestalo nebo bylo zapsáno něco, co neodpovídalo podstatě vyřčeného. Dalším důvodem bylo to, že jsem nestačil vždy reagovat, protože jsem si dělal poznámky. Proto jsem informoval starostu Pavla Hubeného, že budu pořizovat nahrávky jednání s tím, že jsou pro moji potřebu zastupitele a nebudu je zveřejňovat.

Když však na dalších zastupitelstvech docházelo k tomu, že starosta Pavel Hubený byl schopen popřít, co řekl před pár minutami, vymlouval se na to, že jsem mu  nerozuměl, že se přeřekl, že ho chytám za slovo nebo zkresloval informace, rozhodl jsem se, že počínaje jednáními zastupitelstva po 6. 2. 2020 budu pořizované nahrávky zveřejňovat, abych mohl informování veřejnost o průběhu zasedání zastupitelstva. Záznamy ocení především lidé, kteří kvůli jiným povinnostem nemohou přímo na zasedání přijít.

Nahrávat a zveřejňovat pořízené nahrávky je možné (Zveřejňování záznamů ze zasedání zastupitelstvaMůžete nahrávat zasedání zastupitelstva?).

Informace o pořizování nahrávek I.

Informace o pořizování nahrávek II.

Odpověď obecního úřadu